Перейти до основного вмісту

У ПОШУКАХ НОВИХ ЗНАНЬ!

Впродовж 12-14 лютого 2020 року слухачі обласного відділення МАН України із Заліщицької, Збаразької і Шумської філій, методист хіміко-біологічного відділення обласної МАН Дідушицька Богдана Станіславівна пройшли дослідницько-експериментальні курси у лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab».
«Ex Lab» – сучасний науково орієнтованій лабораторний комплекс Національного центру «Мала академія наук України», який пропонує молоді доступ до нових знань через експерименти. В її структурі біологічна і хімічна лабораторія.
Chem Lab – це сучасна хімічна лабораторія, де школярі мають змогу проводити складні експерименти, тісно співпрацюючи з науковцями. Учні навчаться синтезувати різні типи колоїдних розчинів, оволодіють методом тонкошарової хроматографії, дізнаються, як проводити хімічний аналіз, і перевірятимуть властивості комплексних сполук.


Bio Lab – біологічна лабораторія, де можна експериментувати з молекулами ДНК, культивувати клітинні лінії та вивчати їх будову, досліджувати структурні та функціональні особливості окремих генів. Під час занять учні ознайомляться з генетично модифікованими організмами і на власні очі побачать мікроорганізми, які нас оточують.



Наукові співробітники Національної Академії Наук України Ірина Бей, Олександр Толстов та Вікторія Косач допомагали манівцям визначати ізоелектричну точку білків: альбуміну, желатину і казеїну; проводити  електрофорез білків у поліакриламідному гелі; визначати вміст вітаміну С у квашеній та свіжій капусті йодометричним методом; досліджувати особливості організації нижчих ракоподібних на прикладі дафнії та циклопа; вивчати готові мікропрепарати з розділів «Анатомія», «Ботаніка», «Зоологія».


Для учасників заходу було проведено екскурсію історичною частиною міста, також вони відвідали музей Чорнобиля.




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.