Перейти до основного вмісту

Прилітайте, лелеченьки, в Україну!


   Слухачі Заліщицької філії МАН України та НГТ «Пошук» взяли участь у науково-практичному семінарі «Охорона білого і чорного лелек в Україні», який організували та провели 5 березня в офісі Національного Природничого Парку «Дністровський каньйон» Західноукраїнське орнітологічне товариство, Національний лісотехнічний університет України та Державний природознавчий музей НАН України та НПП «Дністровський каньйон».
    Серед доповідачів – А.А.Бокотей, кандидат біологічних наук, завідувач відділу ландшафтного та біологічного різноманіття  Львівського  Державного природознавчого музею НАН України, керівник лабораторії зоології хребетних, старший науковий співробітник («Чорний лелека в Україні: поширення, чисельність, біологія, охорона»), М.Д.Матвеев, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та методики її викладання Національного університету імені І.Огієнка м.Кам’янець-Подільський («Сучасний стан і охорона білого лелеки в Україні»). Про освітні заходи в рамках проєкту «Ciconia-Ukraina» (2005-2020) доповідала Н.В.Дзюбенко, кандидат біологічних наук, завідувач відділу прикладної музеології, керівник лабораторії екології  хребетних Львівського Державного природознавчого музею, про «Застосування фотопасток для дослідження чорного лелеки» говорив А.А. Бокотей.

   Зоряна Кальчук, учениця 3(7)-А класу, слухач НГТ «Пошук» Заліщицької державної гімназії презентувала свій проєкт на тему  «Прилітайте, лелеченьки, в Україну!». Учасниками науково-практичної конференції були Лилик Дмитро (6-А), Запорожан Віталіна (5-А), Пельцер Єлєна (4-А), Сандецька Катерина     (4-А), а також О.Д.Войчишин, директор гімназії, та О.М.Лугофет, учитель біології. Гімназисти взяли інтерв'ю в Наталії В’ячеславівни Дзюбенко та Андрія Андрійовича Бокотея.  Відбулася дискусія, обмін думками щодо напрямків роботи людини задля збереження популяції цих легендарних птахів. Цінні роздаткові матеріали, буклети та плакати отримали учасники конференції. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.