Перейти до основного вмісту

Митрополит Андрей Шептицький - релігійний діяч та меценат

     До 155 річниці від дня народження Андрея Шептицького в Заліщицькій філії МАН України розпочато серію просвітницьких годин про видатного українського суспільного та церковного діяча і перегляд фільмів про долю митрополита
   Народився у с.Прилбичі у знатній галицькій родині у грудні 1900 року, був помінований на посаду  Галицького Митрополита,  на якій залишався до своєї смерті у 1944 році. Він  завжди був провідником української національної ідеї і за час служіння був активним учасником українського національного руху як на Галичині, так і поза нею.

  "Митрополит Андрій Шептицький віддав багато сил освітянсько-вихованій та видавничій діяльності, створив у Львові  гімназію, підтримував українське шкільництво  та щедро анонсував українські культурно-просвітницькі товариства. За його ініціативи було також створено Львівський національний музей та український університет у Львові.

  За час свого служіння Шептицький  доклав  значних зусиль для розбудови  греко-католицької церкви як в Україні,  так і за кордоном, був депутатом  Віденського парламенту та Галицького сейму.

  Незважаючи на дуже складні та мінливі політичні умови, Шептицький до своїх останніх днів лишався  вірним сином  українського народу  як один із найвпливовіших українських діячів ХХ століття."






 

    

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.