Перейти до основного вмісту

Науково-практична конференція "Україна очима молодих"

        Традиційно на початку травня Львівське обласне відділення МАН України організовує Міжнародну науково-практичну конференцію учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих». Цього року у зв’язку з епідемічними обмеженнями, пов’язаними з поширенням COVID-19, вона проводилася онлайн у 5 секціях: «Інноваційні форми просторового розвитку на прикладі вашого регіону», «Державна підтримка розвитку малого та середнього підприємництва в регіонах України», «Вивчення рівня антропогенного забруднення довкілля (водойм, ґрунтів, повітря) у вашому регіоні, його вплив на здоров’я людей», «Збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку (на прикладі вашого регіону)», «ХХ століття в історичній пам`яті: локальні історії». У ній прийняли участь 96 учасників. Тернопільську область представляло 5 учнів.


   5 травня відбулося урочисте відкриття, на якому виступили Паска Олег, директор департаменту Львівської ОДА, Лісовий Арсен, директор НЦ МАН України, кандидат філософських наук, Гладишевський Роман, проректор з наукової роботи Львівського національного університету ім.. І. Франка, членкореспондент НАН України, професор, віцепрезидент обласної МАН України, Бородчук Іванна, директор Львівська обласна МАН учнівської молоді. Вони привітали учасників поважного дійства та побажали ефективної, плідної  роботи.

   Після були пленарні виступи Притули Ярослава, декана факультету прикладних наук УКУ, кандидата фізико-математичних наук, Ляска Віталія, керівник проєкту «Локальна історія», кандидата історичних наук, Дикого Ігоря, доцента ЛНУ ім. І. Франка, кандидата біологічних наук. Вони у цікавій формі презентували свою наукову діяльність.  
Наступного дня відбулося представлення учнями результатів власних досліджень.

   У секції «ХХ століття в історичній пам’яті: локальні історії», яка розпочалася 6 травня 2021 року у рамках Міжнародної учнівської науково-практичної конференції «УКРАЇНА ОЧИМА МОЛОДИХ», було представлено 27 робіт з 17 областей України. Роботи були пов’язані з локальною історією та спрямовані на популяризацію історії рідного краю. Приємно, що серед них була і слухачка секції «Історія України» Заліщицької філії Тернопільського обласного відділення МАН України, учениця 6(10) класу Заліщицької гімназії Горук Анастасія. Вона презентувала дослідження на тему «Збереження історичної пам’яті крізь призму історичних пам’яток» (керівник викладач секції «Історія України» Василь Дяків). Вона проаналізувала історію формування меморіальних місць за допомогою пам’ятних дощок, відзначила важливість дослідження для розуміння необхідности збереження історичної пам’яти громадою міста Заліщики Тернопільської области. Кременецьку філію представляли Стрижак Інна у секції «Збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку» та Гаврилюк Віктор у секції «Вивчення рівня антропогенного забруднення довкілля (водойм, ґрунтів, повітря), його вплив на здоров’я людей». Доповідь Віктора визначена найкращою у його секції. За результатами участі у конференції юні науковці нагороджені сертифікатами.

Керівниками секції були поважні науковці: з Львівського національного університету ім. І.Франка - Тарнавський Роман Богданович, доктор історичних наук, доцент, Кметь Василь Федорович, кандидат історичних наук, доцент та з Українського католицького університету  Стефанів Василь Володимирович, кандидат історичних наук, доцент, старший викладач кафедри нової і новітньої історії України.

Засідання секції було цікавим та змістовним, учасники мали змогу вести наукові дискусії з окреслених у дослідженнях питань.

Підсумком роботи секцій стало заключне засідання 7 травня. На ньому організатори підсумували результати, побажали учасникам подальших успіхів і закликали продовжувати свої дослідження.

Учні та керівники були задоволені спілкуванням з науковцями, атмосферою творчости і натхнення.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.