Перейти до основного вмісту

Безпечний Інтернет

     8 лютого в День безпечного інтернету слухачі секції «Інформатика» Заліщицької філії МАН працювали на занятті з посібником цифрового громадянства й безпеки, розробленим Google у співробітництві з Альянсом із захисту безпеки користувачів в Інтернеті (Internet Keep Safe Coalition, iKeepSafe.org). Посібник містить матеріали та методики, зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки.

   Манівці разом з Наталією Грушко, викладачем філії, опрацювали такі питання: 

• Діліться з обачністю (обачність в Інтернеті);

• Не піддавайтеся обману (пильність в Інтернеті);

• Бережіть свої таємниці (захист в Інтернеті);

• Круто бути доброзичливим! (доброзичливість в Інтернеті);

• Сумніваєтеся? Спитайте! (сміливість в Інтернеті).

  Здобувачі освіти навчилися створювати та підтримувати позитивну репутацію в мережі, зрозуміли, чому потрібно поважати конфіденційність і межі приватного життя інших. Розглянули можливі наслідки необачних дій у мережі. Переконалися, що в делікатних ситуаціях слід звертатися по допомогу до дорослих. Зрозуміли, що не можна довіряти будь-якій інформації в мережі. Дізналися, як працює фішинг і чим він небезпечний. Навчилися  розпізнавати оманливі акції, призи й інші шахрайські пропозиції.


  Гімназисти усвідомили, чому важливо захищати конфіденційність своїх даних і як вона пов’язана з безпекою в Інтернеті. Відпрацювали навички створення надійних паролів. Розглянули інструменти й налаштування, які допоможуть захиститися від хакерів та інших загроз. Також  з’ясували, якою має бути доброзичлива поведінка в Інтернеті. Дізналися, що таке доброзичливість у реальному й віртуальному світі. Навчилися подавати іншим добрий приклад під час спілкування в мережі.

  Будьте обачними, пильними та ввічливими не тільки в реальному, а й у віртуальному світі!  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.