Перейти до основного вмісту

Наукова мініконференція


11 листопада в Заліщицькій державній гімназії відбулася учнівська наукова мініконференція, присвячена 150-річчю з дня народження Богдана Лепкого – видатного поета, прозаїка, драматурга, критика, видавця, перекладача, історика літератури, літературознавця, художника, мистецтвознавця, публіциста і громадсько-культурного діяча. Богдан  Лепкий – одна з вершинних постатей в історії українського красного письменства й культури, розвою національного духу, гордість народу й рідного краю – Тернопілля.

Науково-методичний захід підготувала й провела канд. філ. наук, учитель-словесник Зубик Наталія Василівна спільно з учнями 6-А класу, слухачами МАН секції «Українська мова та література». На тематичну мініконференцію було запрошено старшокласників та слухачів Заліщицької філії Малої академії наук.

  У рамках заходу доповідачі розглянули постать Богдана Лепкого крізь призму його багатогранної діяльності, підготувавши проєкти-доповіді на такі теми:
-  «Життєві обрії  Б. Лепкого, його значення для розвитку рідного краю»;
- «Богдан Лепкий як громадський діяч»;
- «Поетичне розмаїття Богдана Лепкого»;
- «Історія пісні братів Лепких «Журавлі» («Чуєш, брате мій…»);
- «Поезії Богдана Лепкого в музиці: відомі й невідомі пісні-символи, а також сучасні інтерпретації віршів автора українськими гуртами»;
- «Жанрова специфіка прози письменника»;
- «Богдан Лепкий як художник та мистецтвознавець».


   Учасники конференції дізналися багато цікавих і маловідомих фактів про життя, творчість, мистецтвознавчу й громадську діяльність Богдана Лепкого.
   У результаті роботи мініконференції всі учасники заходу долучилися до спільного обговорення та підбиття підсумків на платформі Mentimeter.
Матеріали учнівської наукової міні конференції, присвяченої 150-річчю з дня народження Б. Лепкого, систематизовано й представлено на платформі Padlet за покликанням:  https://padlet.com/natalja_zubyk/m8uxy3v13ifu3e55



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.