Перейти до основного вмісту

День четвертий...

 Учасники літньої школи-експедиції познайомилися з роботою НПП «Дністровський каньйон», побували в музеї та на території парку.

Урочище Червоне - наступна зупинка манівців. Петро Дем'янчук, кандидат географічних наук, доцент ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, провів пізнавальну екскурсію урочищем - унікальним геоморфологічним утворенням з природніми комплексами. На схилах Червоного слухачі натрапити на гіпсові скелі.

Цікавою була екскурсія до руїн замку, який спочатку був дерев‘яним і лише у ХVІІ столітті тут збудували кам‘яну твердиню. Неподалік від палацу несе свої води річка Джурин, яка впадає у Дністер. Тут вона утворює найвищий рівнинний водоспад в Україні, висота каскадів якого сягає 16 метрів. Руіни двох веж і костелу - це руїни палацу, збудованого на місці замку. Костел був побудований 1615 року в стилі пізнього ренесансу з елементами готики.



Слухачі працювали з гіпсами - шукали залишки молюсків та водоростей. Серед знахідок юних геологів: стулка молюски в літотамнієвому вапняку, кристалічні гіпси, кристалики кальциту. Завдяки працівникам НПП «Дністровський каньйон» Тетяні Микитюк, молодшу науковому співробітнику, та Петру Площанському, науковому співробітнику, юні дослідники розпізнали ящірку швидку та змію полоз ескулапів.

Завершилася мандрівка учасників літньої школи походом до водоспаду «Дівочі Сльози». Висота його сягає п’яти метрів. Вода стікає з травентинової скелі.

Увечері на подвір'ї гімназії манівці презентували свої таланти.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Важливо знати!

    У рамках тижня медіаосвіти і медіаграмотності викладачі Заліщицької філії МАН України Грушко Н.А. та Копичинська З.М. провели інтегроване заняття з інформатики і польської мови.    Слухачі обох секцій, здобувачі освіти Заліщицької державної гімназії, удосконалили свої знання з медіаграмотності: училися критично оцінювати інформацію, розрізняти медіаформати та ефективно їх використовувати під час навчання.    Також присутні пройшли  тестування з медіаграмотності  "Медіазнайко".  https://www.aup.com.ua/Game/ Знання й розуміння інформаційної культури слухачі МАН перевірили практично, готуючи матеріали просвітницьких заходів, приурочених Дню Незалежності Польщі.  Зібравши матеріали з теми "Historia Święta Niepodległości Polski", манівці проаналізували різні інтернет-видання, на основі яких вчилися розрізняти правдиву та фейкову інформацію, думки та судження, достовірність та недостовірність джерел.      Матеріали цікавого заняття були використані під час проведення

МАН-Юніор Ерудит

  Слухачі Заліщицької філії МАН та НГТ "Пошук" під керівництвом Галини Володимирівни Коцебейчук, учителя історії Заліщицької державної гімназії, 17 грудня 2020 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "МАН-Юніор Ерудит". Юні історики мали змогу перевірити власні знання, виконуючи цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Новий навчальний рік стартував!

     Щороку 15 вересня ми розпочинаємо навчання у філії МАН України. Цьогоріч працюватимуть секції історії України, української мови та літератури, польської мови, математики, інформатики та фізики.      Запрошуємо до наукової еліти Заліщанщини нових здобувачів освіти громади, міста і, звичайно, нашої гімназії.      Хай заняття в секціях філії будуть цікавими, а наукові відкриття - поціновані на обласних, Всеукраїнських і світових конкурсах.